Pārbaudītās ziņas

Bijušais Latvijas ārlietu ministrs Georgs Andrejevs uzskata, ka valstī joprojām tiek apkarotas Padomju Savienības okupācijas sekas.

Sarunā ar mixnews.lv, Andrejevs pauž pārliecību, ka pie šo seku saglabāšanās vainīga gan Kremļa piekoptā politika, gan ''Eiropas neizlēmība''.

Eksministrs atgādina par Ženēvas konvencijās rakstīto, ka okupētas valsts teritorijā nedrīkst ievest savus pilsoņus, vai atstāt armiju.

''Ja atnāci kā okupants, tad tagad vācies prom,'' sacījis Andrejevs. ''Tā vajadzēja būt arī Baltijas valstu agresora gadījumā. Bet šajā gadījumā likumi nez kapēc nedarbojas!''

Valda Birkava valdības ministrs ir neizpratnē par šo situāciju: ''Kāpēc? Vāciešus izmest bija pareizi, bet veicināt krievu aizbraukšanu - ''nē, nē, nekādā gadījumā!''...''

Andrejevs uzskata, ka krievu palikšanu Latvijā neviens starptautiski nav nosodījis, jo ''visi ar Krieviju vēlas mieru''.

Visbeidzot, viņš arī atbalsta prokrievisko televīzijas kanālu aizliegšanu Latvijā, jo to mērķis ir ''šķelt Latvijas sabiedrību''.

''Visa mana laika ārlietu ministra amatā, kā arī vēlāk kā vēstniekam Kanādā un jo īpaši kā loceklim Eiropas padomē, to vien nācās darīt, kā atsit Kremļa uzbrukumus,'' sacīja Andrejevs.

Komentāri (3)

Mārtiņš Balodis
professional, pirms 10 mēnešiem
100%
NEPATIESI
NRA atsaucās uz mixnews, bet nav neviena linka uz mixnews rakstu. Meklējot google "Georgs Andrejevs site:mixnews.lv" netiek atrasta oriģniālā intervija. Pašlaik izskatās, ka NRA ir nosapņojuši šo rakstu.
TRŪKST AVOTA
1
1
Aija Krutaine
professional, pirms 10 mēnešiem
50%
PATIESI
Šajā ziņā mulsina vairākas lietas. Pirmkārt, tas, ka NRA ir pārpublicējusi ziņu no krievvalodīga medija. Otrkārt, tas cik ļoti emocionāla valoda lietota; ziņā iekļautie citāti ir krāšņi. Treškārt, pagāja mirklis kamēr atradu šo konkrēto ziņu mixnews.lv un no tās man nav saprotams, kur Andrejeva kungs ir šo viedokli izklāstījis - vai tā ir bijusi radio intervija? Vai tā ir pārpublicēta intervija no kāda cita medija? Nevienas atsauces. Nav arī pievienots klāt audio ieraksts, attiecīgi nav iespējams pārbaudīt Georga Andrejeva citātu precizitāti.
EMOCIONĀLA VALODA
TRŪKST AVOTA
0
0
Inga Springe
professional, pirms 10 mēnešiem
50%
PATIESI
Provokatīvs virsraksts, kas uzlikts apzināti, zinot, ka izraisīs dusmas krieviski runājošo iedzīvotāju vidū. Bīstams, jo var izraisīt konfliktus, kultivējot naidu. Par to arī liecina lielais komentāru skaits, vairāk kā 200. Šī nav atbildīga žurnālistika. Nav arī norādīts par ko vēl runāja Andrejevs. Nav arī ielikta saite uz oriģinālo materiālu, lai lasītājs varētu pārliecināties par satura patiesību.
0
0